Conform G4Media: Marocul renunță la ora de vară după opt ani. Guvernul marocan a anunțat joi că țara va reveni la ora Greenwich (GMT) începând de la 20 septembrie. Măsura vine după o perioadă de opt ani în care a fost aplicată permanent ora de vară, adică GMT+1. Decizia a fost luată după o serie de discuții intense în spațiul public și politic. nn
Decizia de revenire la ora standard
Această schimbare marchează o revenire la ora standard pentru Regatul Maroc, după ce în anul 2008 s-a optat pentru implementarea orei de vară, val
Sursa: G4Media



